Beton posadzkowy z włóknem polipropylenowym 

Beton posadzkowy z włóknem polipropylenowym

Beton posadzkowy, który stosuje się w budynkach mieszkalnych i w przemyśle, nierzadko poddawany jest dużym obciążeniom i wymaga odpowiedniego zbrojenia. Oprócz popularnego zbrojenia stalowego, jako materiał zwiększający właściwości betonu, stosuje się włókna polipropylenowe. Włókna polipropylenowe dodane do mieszanki betonowej, sprawiają, że zmniejsza się skurcz plastyczny i powodują ograniczenie powstawania rys skurczowych w stwardniałym betonie.  Oprócz wskazanych wyżej zalet betonu posadzkowego z włóknem polipropylenowym możemy wymienić jeszcze:

  • zwiększoną wodoszczelność
  • mrozoodporność dzięki dodatkowemu napowietrzaniu
  • spowolnienie karbonizacji betonu

Włókna polipropylenowe dodawane są do betonu w ilości 0,6 kg/m3. Dodaje się je zawsze po kruszywie, ale przed cementem, wodą i dodatkowymi materiałami. Warto również zerknąć do naszej sekcji blog gdzie znajduję się artykuł o betonie posadzkowym z włóknem polipropylenowym:  Beton posadzkowy – gdzie odnajdziemy jego zastosowanie ?

 

W przypadku pytań lub chęci złożenia zamówienia, skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy niezawodną pomoc w temacie wyboru prawidłowego betonu czy podsypek w zależności od wykonywanych realizacji.

Betoniarnia w Bielsku Białej, beton towarowy, mieszanki betonowe i podsypki

Doświadczenie

Od 2007 roku dostarczamy gotowe i wysokiej jakości mieszanki betonowe oraz produkty z zakresu betonu towarowego. Nasze usługi kierujemy zarówno dla firm jak i odbiorców indywidualnych.

Transport betonu

Szybkość i terminowość to cechy, które opisują naszą firmę w najlepszy sposób. Oprócz samego transportu, naszym klientom świadczymy usługi pompowania betonu.

Szeroka oferta

Dzięki własnej, wydajnej i precyzyjnej wytwórni betonu, jesteśmy w stanie przygotować produkt o optymalnie skonfigurowanym składzie – dlatego u nas, na pewno znajdziesz to, czego szukasz!