Beton posadzkowy ze zbrojeniem stalowym

Beton posadzkowy ze zbrojeniem stalowym

beton towarowy Bielsko, beton architektoniczny Bielsko
beton posadzkowy ze zbrojeniem od betoniarnia bielsko

Beton posadzkowy ze zbrojeniem stalowym 

Charakterystyczną cechą betonu posadzkowego jest to, że jest to kompozytowy materiał budowlany. Do jego wykonania stosuje się cement i kruszywa naturalne lub łamane. Gotową już substancję wzbogaca się również o tzw. plastyfikatory. Są to substancje odpowiedzialne za  zwiększenie wydajności zjawisk kohezji i poprawę spoistości mieszanki. Beton posadzkowy stosowany jest do budowy posadzek w:

  • budynkach mieszkalnych
  • budowlach przemysłowych
  • budynkach użyteczności publicznej

Posadzki na ogół poddawane są dużym obciążeniom, szczególnie jeśli mamy do czynienia z posadzkami przemysłowymi. Dlatego do ich produkcji stosuje się zbrojenia rozproszone. Polega to na tym, że do podstawowej mieszanki betonowej dodawane są włókna stalowe co w efekcie daje nam mieszankę fibrobetonu, która zyskuje imponującą odporność na obciążenia.

To jak dużo stosuje się zbrojenia, zależne jest od tego, jakie obciążenia ma wytrzymać dana posadzka. W przypadku włókien stalowych stosuje się około 30-40 kg/m3 oraz 0,6-1,0 kg/m3. Tak ilość zbrojenia powoduje zwiększenie wytrzymałości posadzki na zginanie i rozciąganie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas betonie posadzkowym ze zbrojeniem stalowym, zerknij na sekcję blok i artykuł: Beton posadzkowy – gdzie odnajdziemy jego zastosowanie ?

W przypadku pytań lub chęci złożenia zamówienia, skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy niezawodną pomoc w temacie wyboru prawidłowego betonu czy podsypek w zależności od wykonywanych realizacji.

Betoniarnia w Bielsku Białej, beton towarowy, mieszanki betonowe i podsypki.

Doświadczenie

Od 2007 roku dostarczamy gotowe i wysokiej jakości mieszanki betonowe oraz produkty z zakresu betonu towarowego. Nasze usługi kierujemy zarówno dla firm jak i odbiorców indywidualnych.

Transport betonu

Szybkość i terminowość to cechy, które opisują naszą firmę w najlepszy sposób. Oprócz samego transportu, naszym klientom świadczymy usługi pompowania betonu.

Szeroka oferta

Dzięki własnej, wydajnej i precyzyjnej wytwórni betonu, jesteśmy w stanie przygotować produkt o optymalnie skonfigurowanym składzie – dlatego u nas, na pewno znajdziesz to, czego szukasz!