Beton posadzkowy ze zbrojeniem stalowym

Beton posadzkowy ze zbrojeniem stalowym

Charakterystyczną cechą betonu posadzkowego jest to, że jest to kompozytowy materiał budowlany. Do jego wykonania stosuje się cement i kruszywa naturalne lub łamane. Gotową już substancję wzbogaca się również o tzw. plastyfikatory. Są to substancje odpowiedzialne za  zwiększenie wydajności zjawisk kohezji i poprawę spoistości mieszanki. Beton posadzkowy stosowany jest do budowy posadzek w:

  • budynkach mieszkalnych
  • budowlach przemysłowych
  • budynkach użyteczności publicznej

Posadzki na ogół poddawane są dużym obciążeniom, szczególnie jeśli mamy do czynienia z posadzkami przemysłowymi. Dlatego do ich produkcji stosuje się zbrojenia rozproszone. Polega to na tym, że do podstawowej mieszanki betonowej dodawane są włókna stalowe co w efekcie daje nam mieszankę fibrobetonu, która zyskuje imponującą odporność na obciążenia.

To jak dużo stosuje się zbrojenia, zależne jest od tego, jakie obciążenia ma wytrzymać dana posadzka. W przypadku włókien stalowych stosuje się około 30-40 kg/m3 oraz 0,6-1,0 kg/m3. Tak ilość zbrojenia powoduje zwiększenie wytrzymałości posadzki na zginanie i rozciąganie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas betonie posadzkowym ze zbrojeniem stalowym, zerknij na sekcję blok i artykuł: Beton posadzkowy – gdzie odnajdziemy jego zastosowanie ?

W przypadku pytań lub chęci złożenia zamówienia, skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy niezawodną pomoc w temacie wyboru prawidłowego betonu czy podsypek w zależności od wykonywanych realizacji.

Betoniarnia w Bielsku Białej, beton towarowy, mieszanki betonowe i podsypki

Doświadczenie

Od 2007 roku dostarczamy gotowe i wysokiej jakości mieszanki betonowe oraz produkty z zakresu betonu towarowego. Nasze usługi kierujemy zarówno dla firm jak i odbiorców indywidualnych.

Transport betonu

Szybkość i terminowość to cechy, które opisują naszą firmę w najlepszy sposób. Oprócz samego transportu, naszym klientom świadczymy usługi pompowania betonu.

Szeroka oferta

Dzięki własnej, wydajnej i precyzyjnej wytwórni betonu, jesteśmy w stanie przygotować produkt o optymalnie skonfigurowanym składzie – dlatego u nas, na pewno znajdziesz to, czego szukasz!