Spis treści:

Beton to jeden z podstawowych terminów, jaki pojawia się w branży budowlanej. Definicja przyjęta zgodnie z obowiązującymi normami technologicznymi wskazuje, że pojęciem beton określa się materiał, jaki powstaje na skutek zmieszania cementu, kruszywa grubego, drobnego i ewentualnych domieszek lub dodatków, które wpływają na określone właściwości produktu finalnego. Ale czym jest beton towarowy? I jak go pozyskać?

Beton towarowy Bielsko – co to takiego? Betoniarnia Bielsko

O betonie towarowym można mówić wtedy, gdy jest on produkowany na tzw. węzłach betoniarskich, a następnie dostarczany jest na plac budowy w specjalnych betonowozach. Nazwa ta zaczęła funkcjonować w branży budowlanej po to, aby odróżnić produkt od tradycyjnego betonu, który wyrabiany jest w betoniarkach bezpośrednio na placu budowy.

Wyrób maszynowy niesie ze sobą wiele korzyści, ale aby w pełni z nich skorzystać, koniecznie trzeba wybrać beton o dobrej jakości. Jak to zrobić? I na co zwrócić uwagę?

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie betonu towarowego u producentów, cieszących się doskonałą opinią w branży. Świetnie, jeśli wybrana betoniarnia posiada odpowiednie referencje oraz certyfikaty potwierdzające kompetencje. Ale znaczenie ma tu nie tylko sam fakt ich posiadania, ale też to, przez kogo został wydany. Największe znaczenie mają te dokumenty, które wydane zostały przez niezależny instytut.

Beton z betoniarni czy ten robiony samemu? Beton Bielsko

Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest beton, można skorzystać z rozwiązań gotowych, np. zamówić beton z betoniarni, lub wykonać go samodzielnie. Jednak pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami znajduje się wiele różnic, które z nich jest lepsze?

Podejmując decyzję, trzeba przede wszystkim kierować się jakością. W branży budowlanej to absolutna podstawa. Od czego zależy jakość produktu? Od komponentów, jakie zostały wykorzystane do ich przygotowania, ale też od proporcji, w jakich zostały dodane. Tu nie ma jednej receptury, bo pod uwagę wziąć należy także czynniki, takie jak wilgotność kruszywa, co w przypadku produkcji zautomatyzowanej nie jest problemem.

Ponadto zakup gotowego betonu to niewątpliwa oszczędność czasu. Szczególnie gdy materiału potrzeba naprawdę sporo, to samodzielne wyrabianie w betoniarce jest zadaniem trudnym, ale też bardzo czasochłonnym.

Bardzo ważnym czynnikiem przemawiającym za korzystaniem z profesjonalnej pomocy betoniarni jest fachowe doradztwo. Firmy na co dzień mają do czynienia z różnego typu betonem, doskonale wiedzą, w jakich proporcjach przygotować komponenty, aby dostarczyć klientowi doskonałej jakości produkt. Często też służą swoją wiedzą i doświadczeniem świadcząc usługi doradcze.

Najlepszej jakości beton towarowy Bielsko! Sprawdź ofertę betoniarnia Bielsko -> BRBETON

Beton z betoniarki – czy warto? Betoniarnia Bielsko

Natomiast należy mieć świadomość, że domowe wytwarzanie betonu ma sporo ograniczeń i nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Żeby z takiego rozwiązania korzystać trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia, bo w przeciwnym wypadku jakość samodzielnie przygotowanego betonu może być różna.

Samodzielne wytwarzanie betonu niesie ze sobą pewne zagrożenia. Największym z nich jest ryzyko, związane z uzyskaniem materiału o niewłaściwych proporcjach. Dlaczego? Ponieważ wpływa to na jakość produktu finalnego. Przygotowanie betonu wpływać może na jego wytrzymałość, a od tego zależy bezpieczeństwo całej konstrukcji. Nieprawidłowe proporcje poszczególnych komponentów, a do tego ryzyko, że każda partia betonu charakteryzowała się będzie innymi właściwościami. Problemem jest też ilość wody, która w nadmiarze wpływa na pogorszenie wytrzymałości.

Beton towarowy w Bielsko Białej i okolicy

Zamów wysokiej klasy materiały w betoniarni Bielsko.

  • Skład kruszyw budowlanych
  • Beton towarowy Bielsko
  • Beton architektoniczny Bielsko
beton architektoniczny Bielsko, cena betonu Bielsko

Beton z betoniarni Bielsko! Betoniarnia BRbeton

Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wytrzymałość, najlepszym rozwiązaniem jest wybór gotowego betonu z betoniarni. Jakość to jedno, ale rozwiązanie to niesie ze sobą znacznie więcej korzyści. W betoniarni BRbeton oferujemy beton towarowy o klasach od C8/10 do C35/45. Nasze mieszanki wyróżniają się dokładną gramaturą składników, które w późniejszym etapie będą stanowić produkt końcowy. Oferta obejmuje nie tylko wyrób betonu, ale też jego transport we wskazane miejsce. Dużą zaletą jest również pompowanie betonu, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. A najważniejsze są oczywiście jakość i doskonała cena!

Poszukujesz producenta betonu towarowego w Bielsku? W takim razie skorzystaj z naszej oferty i skontaktuj się z nami: 338122222