Spis treści:

Każdemu z nas zależy, aby nasz budynek, podjazd czy płot służył przez wiele dekad. Wybierając beton najwyższej próby, nie narażamy się na koszty renowacji po kilku latach. Klasa betonu jest jednym z najistotniejszych kryterium przy jego wyborze. To właśnie jakość betonu determinuje wytrzymałość fundamentów i konstrukcji betonowych.

Co wpływa na jakość betonu?

Co wpływa na jakość betonu?

Beton to głównie mieszanina cementu, wody i kruszywa. W zależności od przeznaczenia zmieniają się ich proporcje. Przesada z jakimkolwiek składnikiem wpłynie na jakość produkcji. Przy doborze kruszyw ważna jest ich czystość. Robiąc beton samemu nie będziemy w stanie oszacować zawartości wody w mieszance ze na uwzględnienie wilgotności kruszywa. Nadmierna jej ilość odbije się negatywnie na jakości betonu. Beton ten po stwardnieniu będzie mniej wytrzymały, bardziej narażony na działania korozyjne oraz nie ochroni stali w odpowiedni sposób.

Chcesz zamówić beton z betoniarni w Bielsku-Białej?

Beton z betoniarki – zalety i wady produkcji własnego betonu

Beton z betoniarki sprawdzi się, kiedy nie potrzeba go dużo- np. Do zalania słupka czy wylania jednego stopnia. Przy większym zapotrzebowaniu na beton korzystanie z betoniarki może być problematyczne. Zaczynając od początku, trzeba mieć betoniarkę. Następną potrzebną rzeczą jest piasek lub żwir. Kolejnymi niezbędnymi elementami są cement oraz woda. Nie posiadając studni, jesteśmy zmuszeni do korzystania z wodociągu, co generuje kolejne koszty. Robiąc kosztorys pracy, należy również wliczyć koszt energii elektrycznej zużytej do projektu. Oczywiście możemy komuś zlecić tę pracę, aczkolwiek za to też trzeba zapłacić. Wadą produkcji własnego betonu jest jego transport do miejsca wylewki. Największym minusem betonu z betoniarki jest fakt, iż nie jesteśmy w stanie wykonać betonu o tych samych parametrach jak w poprzedniej partii.

Dlaczego opłaca się zamawiać beton z betoniarni? 

Produkcja betonu jest w pełni zautomatyzowana a wszystkie składniki dodawane są w odpowiednich proporcjach. Zapewnia to powtarzalność parametrów każdej partii. Betoniarnia uwzględnia wodę w betonie nie narażając nas na utratę spoistości. Betoniarnia BrBeton w Bielsku-Białej, zapewni beton odpowiedniej klasy o stałych parametrach.

Betoniarnie wyposażone są w pompy, które bez problemu dostarczą beton na odpowiednią wysokość. Transport betonu odbywa się w specjalnie przystosowanych maszynach, potocznie zwanych gruszkami.

Betoniarnia to gwarancja jakości

Reasumując, zamawiając beton w betoniarni BrBeton w Bielsku-Białej, wykonasz jeden telefon i umówimy się na konkretny termin. Nasi specjaliści doradzą Ci  ile i jaki beton będzie dla Ciebie najlepszy. Robiąc to samemu, skazujesz się na ciężką pracę, która nigdy nie dorówna profesjonalnemu betonowi z betoniarni.