Posypka betonowa stanowi mieszankę składającą się z kruszyw kwarcowych, syntetycznych lub korundowych, cementów, a także innych dodatków. Są one wykorzystywane przede wszystkim do wykończenia posadzek betonowych poprzez utwardzenie ich powierzchni. Można je również stosować w przypadku obiektów charakteryzujących się wysokim poziomem obciążenia. W zależności od potrzeb konsument może wybrać produkt charakteryzujący się różnym poziomem ścieralności. Standardowo występuje w szarej barwie, choć można również nabyć warianty barwione.

Posypka pod kostkę brukową- w jakich celach jest ona wykorzystywana?

Posypka pod kostkę brukową spełnia niezwykle istotną funkcję. Jej zastosowanie warunkuje prawidłowe osadzenie kostki brukowej. Dzięki niej teren jest utwardzony. Ponadto stanowi ona cenne zabezpieczenie przed oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich, jak bardzo niska temperatura, a także minimalizuje ryzyko przemieszczenia się kostki oraz powstania ewentualnych odkształceń, które nie tylko prezentują się w sposób nieestetyczny, ale również stwarzają realne niebezpieczeństwo, a także wymagają kosztownych napraw.

Posypka pod kostkę stwarza możliwość:

  •  wyrównywania elementów na różnego rodzaju powierzchniach płaskich takich jak ta znajdująca się pod kostką brukową, a także
  • stworzenie podbudowy drogowej, a także pomocniczej.

Należy ona do posypek stabilizujących, które mają za zadanie wyrównać podłoże i zapobiegać powstaniu w układanej nawierzchni ewentualnych odkształceń. Za ich pomocą tworzona jest specjalna warstwa charakteryzująca się wytrzymałością, jak również stabilnością i amortyzację na właściwym poziomie. To właśnie dzięki nim podłoże nabiera właściwości, które pozwalającą na konstruowanie na nim nawierzchni.

Posypka – jak wybrać najlepszą?

Przy wyborze właściwej posypki betonowej warto zwrócić uwagę to, z jakich składników została ona stworzona. Nie bez znaczenia jest również zróżnicowany wybór. Konsument może mieć zróżnicowane wymagania i potrzeby, więc dostęp do mieszanek o różnych proporcjach to możliwość wybrania posypki, która w danych warunkach sprawdzi się najlepiej. Konsument podejmujący decyzję zakupową ma do wyboru jedną spośród trzech podstawowych rodzajów posypek:

  • posypka piaskowa – to cieszący się dużą popularnością wariant dostępny w najatrakcyjniejszej cenie, niestety może się ona szybko wypłukiwać, ale można zminimalizować takie ryzyko poprzez jej dokładne ubicie, to może to być posypka pod płytę chodnikową, obrzeża, czy krawężniki,
  • posypka żwirowa – to wariant nieco bardziej kosztowny, lecz ma znaczący atut w postaci wysokiego poziomu odporności na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, z tego względu można z niej powodzeniem korzystać w przypadku ujemnych temperatur, z jej użyciem nie trzeba się obawiać wypłukiwania, sprawdzi się ona perfekcyjnie do układania kostki brukowej na piaszczystej powierzchni,
  • posypka piaskowo-cementowa – w przypadku tego rozwiązania konsument może liczyć na gwarancje stabilności, trwałości, jak również wysoki poziom szczelności przed wilgocią, można z niej z powodzeniem korzystać podczas budowy chodników, czy stawiania krawężników. 

Chcesz zamówić podsypkę pod kostkę brukową w Bielsku Białej? Zadzwoń!

Beton Bielsko – gdzie można nabyć najlepszą posypkę w Bielsko Białej?

BRbeton Bielsko Biała to niezawodne miejsce, w którym można nabyć jakościowe posypki, do których produkcji zostały wykorzystane jedynie najlepsze składniki. Ta betoniarnia Bielsko Biała oferuje swoim klientom cenną pomoc w zakresie doboru propozycji najlepiej dostosowanego do potrzeb klienta. Posypki stabilizacyjne dostępne w ofercie zostały opracowane przez posiadających wieloletnie doświadczenie specjalistów, którzy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii zadbali o to, by perfekcyjnie spełniały one swoją funkcję. Bogaty wybór posypek w miejscu, jakim jest betoniarnia Bielsko Biała, pozwala wybrać produkt najlepiej dobrany do każdej realizacji. Z usług tego przedsiębiorstwa mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. W kontekście transportu osoby korzystające z usług BRbeton Bielsko-Biała mogą liczyć przede wszystkim na terminowość, a także najszybszą możliwą realizację.