Spis treści:

Wiele osób zastanawia się, czy konieczne jest tworzenie podbudowy pod nawierzchnię oraz, czy podsypka pod kostkę jest skuteczna. Odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Pełni ona rolę solidnego fundamentu. Pozwala na prawidłowe ułożenie kostki, a także chroni przed uszkodzeniami związanymi z działaniem niskich bądź nawet ujemnych temperatur. Warto jednak pamiętać, aby wybrać odpowiednią podsypkę pod kostkę brukową. Jaka więc sprawdzi się najlepiej?

Podsypka pod kostkę brukową – jaki rodzaj wybrać? Betoniarnia Bielsko

Decydując się na ułożenie kostki brukowej, trzeba wybrać właściwą podsypkę, która będzie wyrównywać powierzchnię, ale też zapobiegać uszkodzeniom. Nie ma się co oszukiwać, odkształcenia nawierzchni zdarzają się niezwykle często. Jeżeli inwestor nie zdecyduje się na dobrej jakości podsypkę, to musi liczyć się, że w przyszłości czekają go kolejne koszty.

Warto wiedzieć, że dostępnych jest kilka rodzajów podsypek, które mają określone zastosowanie. Dostępna jest choćby podsypka pod kostkę brukową piaskowa, którą trzeba właściwie ubić i w ten sposób zapobiega się jej wypłukaniu. Należy jeszcze zalać podsypkę wodą i dzięki temu podłoże można łatwo i szybko wyrównać. Trzeba pamiętać jednak, że nie w każdym terenie podsypka piaskowa się sprawdzi. Na pewno nie należy wybierać jej tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Alternatywą dla niej jest podsypka żwirowa, która wyróżnia się bardzo dużą odpornością na obciążenia. Dodatkowo jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Chroni też materiał przed wypłukaniem. Doskonale sprawdza się jako podsypka pod płyty ażurowe.

Występuje jeszcze jedna podsypka pod kostkę brukową, a mianowicie podsypka piaskowo-cementowa. Taką podsypkę oferuje betoniarnia Bielsko. Jest szczególnie trwała i zapewnia szczelność przed wilgocią. Wykonując podsypkę na szerokość od 3 do 5 cm, macie pewność, że będzie ona przenosić obciążenia równomiernie na podłoże, a więc w ten sposób nawierzchnia stanie się nie tylko stabilna, ale też będzie odporna na tworzenie się deformacji. Ma ona zastosowanie przy stawianiu krawężników, ale i wykonaniu studzienek. Nadaje się także do budowy podjazdów czy chodników.        

Podsypki stabilizacyjne gruntu – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

Wykonując drogę, podjazd czy chodnik, należy pamiętać, aby wzmocnić podstawę podłoża. I tutaj doskonale sprawdzają się podsypki stabilizacyjne gruntu. Dzięki nim można wykonać mocne i trwałe podłoże, które będzie także równe. Stosowanie takich podsypek zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Jest to najczęściej mieszanka wykonana z betonu. Jeśli szukacie wysokiej jakości podsypki stabilizującej grunty, sprawdźcie ofertę Beton Bielsko. Zastosowanie takiej podsypki pozwoli Wam uzyskać bardzo dobre parametry wytrzymałościowe podłoża. Dodatkowo zmniejsza się nasiąkliwość i tworzy się szkielet nośny w gruncie. Betoniarnia Bielsko wytwarza podsypki z wysokiej jakości składników w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu otrzymany produkt ma świetne właściwości i parametry wytrzymałościowe. Jednocześnie wykonuje mieszanki na podstawie wymaganych proporcji.

Jaka podsypka się sprawdzi, gdy po nawierzchni poruszają się tiry? Beton Bielsko   

Jaka podsypka pod nawierzchnię dla tirów?

Wykonując podjazd, po którym będą poruszać się samochody ciężarowe czy dostawcze, trzeba szczególnie zadbać o przygotowanie podsypki. W tym przypadku polecamy warstwowe wykonanie z kilku rodzajów podsypek. Na samym początku używa się kruszywa kamiennego, które będzie tworzyło pierwszą warstwę. W następnym etapie doskonale sprawdzi się żwir, a dopiero na samym końcu należy zastosować podsypkę cementowo-piaskową. Pamiętajcie jednak, by jej warstwa wynosiła ok. 5 cm. Szukasz najlepszej podsypki pod kostkę brukową? Cenisz jakość i korzystną cenę? Betoniarnia BRbeton Bielsko przygotuje dla Ciebie dopasowaną ofertę. Ciesz się trwałym wykończeniem!