Pompowanie betonu – poznaj najważniejsze kwestie. Na czym polega, jak działa i kto je wykonuje?

Pompowanie betonu to skomplikowana organizacyjnie część budowy. Aby została wykonana bezproblemowo, trzeba podjąć współpracę z przodownikami na rynku w tej branży – lokalną, ale rzetelną i doświadczoną firmą. Do tego, nawet współpracując z firmą, która cieszy się najlepszymi opiniami, warto wiedzieć co nieco o tym procesie. Czytaj dalej, a dowiesz się, chociażby tego, kto i kiedy może korzystać z pompowania betonu oraz na jakich odległościach są w stanie działać maszyny.

Beton Bielsko – pompowanie betonu

Pompowanie betonu to proces wykonywany przy wylewkach. Pompowanie mieszanki betonowej sprawia, że rozwiązuje się problem z dotarciem do najbardziej kłopotliwych przestrzeni na budowie. W tym wypadku mowa jest szczególnie o niestandardowych projektach budynków oraz tych budynków, które mają więcej niż jedną kondygnację. Pompowanie betonu swoje zastosowanie znajduje też na budowach położonych w miejscach, do których dojazd gruszki z betonem byłby trudny i niepotrzebnie ryzykowny lub w ogóle niemożliwy.

Betoniarnia Bielsko – czy warto korzystać z pompowania

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej pompy, czyli takiej, która dostosowana jest mocą do wybranego rodzaju mieszanki betonowej, cały proces jest zdecydowanie szybszy, dokładniejszy i bardziej bezpieczny, niż gdyby miał być wykonywany przez pracowników budowy. Aby zapewnić stuprocentową jakość, warto zastanowić się, czy przydatna nie okaże się pompogruszka. Jest to nic innego jak połączenie dwóch maszyn, czyli mobilnej mieszarki betonu (znanej szeroko jako „gruszka”) oraz właśnie pompy. Dzięki temu pompowany był cały czas świeży, idealnie wymieszany beton.

Betoniarnia Bielsko – pompowanie betonu na dużą odległość

Pompowanie betonu na dużą odległość, czyli na odległość, która jest większa zasięg wysięgnika, również jest możliwe. Mówimy wtedy o odległościach sięgających nawet 150 metrów. W takiej sytuacji wymagane jest rozszerzenie konstrukcji za pomocą rur, w celu przygotowania swoistego rurociągu.

Beton Bielsko – rurociągi

Przy zachowaniu odpowiednich zasad, czyli zapewnieniu, że rurociąg nie będzie się samoistnie przemieszczał oraz przygotowaniu mieszanki, która nie zatka rurociągu, całą pracę w dalszym ciągu wykonuje pompa betonowa. Jej działanie opiera się na pracy połączeń pomiędzy cylindrami (hydraulicznym i roboczym). Beton przemieszcza się w wybrane miejsce pod wpływem wytwarzającego się ciśnienia.

Beton towarowy Bielsko 

Chociaż w uproszczonej teorii cały proces nie brzmi bardzo skomplikowanie na tle innych przygód, na które można natrafić na budowie, to jest to wrażenie mylne. Ostatecznie pompy do betonu są klasyfikowane jako sprzęt budowlany specjalistyczny. Ich obsługą powinny zajmować się wyłącznie osoby wykwalifikowane, zatrudniane w betoniarniach. Przy wyborze odpowiedniej betoniarni należy przede wszystkim kierować się tym, czy sprzęt, którym dysponuje, będzie odpowiadał zadaniom do wykonania na budowie. Musi mieć on odpowiedni zasięg, udźwig oraz być przeznaczony do poziomu ziarnistości mieszanki. To najważniejsze, ale nie jedyne ważne aspekty współpracy z betoniarnią – sprawdź co jeszcze zawiera w sobie nasza usługa – beton towarowy Bielsko

BRbeton – tu kupisz beton towarowy Bielsko

Betoniarnia Bielsko – BRbeton zajmuje się między innymi właśnie pompowaniem betonu, dysponuje odpowiednim sprzętem oraz doświadczoną ekipą. Jednocześnie może być dostawcą mieszanki betonu w wybranej klasie, wykonywany z najbardziej jakościowych składników. W ofercie znajdują się również możliwości takie jak: transport betonu pojazdem z własnej floty. Wszelkie realizacje odbywają się fachowo i w ustalonym terminie, a w przypadku wystąpienia wątpliwości, na każdym kroku można zapytać o opinię specjalisty w temacie.

Cena betonu Bielsko

Cena betonu w Bielsko – Białej (i w innych miejscach) oraz usługi może zależeć od kilku czynników. Jakości wybranej mieszanki, oczywiście jej ilości oraz tego, jakiego należy użyć sprzętu, biorąc pod uwagę na przykład transport betonu: może to być pompa, może też gruszka z betonem. Nie da się określić kosztów z góry. Dlatego osoby zainteresowane otrzymaniem wyceny, powinny zadzwonić na numer betoniarni BRbeton, by w rozmowie wyłożyć swoje potrzeby, na podstawie których wykonawca będzie w stanie ustalić koszt całej operacji.

Zobacz też

Wpływ jakości betonu na trwałość konstrukcji

Podejmując się budowy domu, wiele osób zastanawia się nad zminimalizowaniem kosztów podjętej inwestycji. Dotyczy to zarówno kwestii murów, jak i samego wykończenia budynku wewnątrz. Taki sposób myślenia sprawia, że oszczędności na jakości materiałów nie zawsze odzwierciedlają faktycznie poniesione wydatki. Jakość

Zobacz więcej
beton architektoniczny

Beton architektoniczny – sztuka i funkcjonalność w jednym

Beton, który przez lata był kojarzony głównie z surowością i funkcjonalnością, w dzisiejszych czasach przechodzi istną rewolucję, jeśli chodzi o postrzeganie. Beton architektoniczny to nie tylko materiał budowlany, ale prawdziwa sztuka, łącząca w sobie estetykę i funkcjonalność. Nowoczesne technologie, takie

Zobacz więcej