Spis treści:

Budowa domu, renowację, zmiana wyglądu wnętrza, budowa podjazdu, stawianie garażu bądź  fundamentów – wszystkie te czynności łączy jeden najważniejszy składnik, jakim jest beton. Odpowiednie proporcję mieszanki oraz typ sprawiają, że ten materiał budowlany jest niewiarygodnie użyteczny, a zarazem uniwersalny. Beton wkradł się w każdy element konstrukcji dzięki swojej trwałości, wytrzymałości oraz wysokiej odporności na uszkodzenia, przez co mamy pewność, że posłuży nam na długie lata. Aby przybliżyć Państwu zastosowanie betonu we wszystkich elementach budowy domu, stworzyliśmy kilka artykułów poświęconych poszczególnym piętrom i etapom. Pierwszy artykuł dotyczący betonu będzie opisywał fundamenty, wylewki oraz zewnętrzne elementów budowy jak garaż, oraz podjazd.

Jakiego rodzaju beton użyć do wykonania podjazdu? Betoniarnia Bielsko

Jaki beton na pojazd?

Podjazd, parking lub plac to wyjątkowo wymagające miejsca. Są bezpośrednio narażone na działanie wszystkich warunków atmosferycznych, dodatkowo są codziennie użytkowane i przyjmują obciążenie pojazdów poruszających się po powierzchni. Jaki rodzaj betonu użyć? Najlepiej sprawdzi się do tego beton posadzkowy z włóknem polipropylenowym. Dodane do mieszanki betonowej włókna sprawiają, że zmniejsza się skurcz plastyczny i powodują mniejszą liczbę zarysowań powstałych w procesie twardnienia betonu. Beton posadzkowy z włóknem cechuję się większą wodoszczelnością, spowolnionym efektem karbonizacji, dodatkowo nie będziemy musieli martwić się pękaniem betonu wskutek silnych mrozów, ponieważ posiada on właściwości mrozoodporne.

Szukasz wysokiej klasy betonu posadzkowego? Betoniarnia Bielsko dostarczy twoje zamówienie pod wskazany adres. Zadzwoń do nas i omów szczegóły!

Chcesz zamówić podsypkę pod kostkę brukową w Bielsku Białej? Zadzwoń!

Wykonanie trwałej posadzki w garażu – beton Bielsko

Posadzki garażowe są często narażone na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Przechowujemy w nim regały z narzędziami, samochód lub maszyny typu kosiarka, sprężarka. Dlatego również w tym przypadku warto zdecydować się na beton posadzkowy z włóknem  polipropylenowym. Świetnie zabezpieczy on powierzchnię przed mechanicznymi uszkodzeniami, kruszeniem lub pękaniem. Możemy również pomyśleć o zastosowaniu betonu towarowego, który w zależności od swojej klasy może trwale służyć nam jako posadzka garażu. Najlepiej do tego sprawdzą się klasy:

  • beton C12/15 (w starszych oznaczeniach jako beton B15)
  • Mieszanka klasy C16/20 (w starszych oznaczeniach jako beton B20)
  • beton C20/25 (w starszych oznaczeniach jako beton B25)

 Są one najbardziej wytrzymałe na znaczące obciążenia oraz wykazują właściwości mrozoodporne.

Zacznij od mocnej podstawy – beton towarowy Bielsko

Fundamenty są najważniejszym elementem podczas budowy domu. Unoszą one ciężar całej konstrukcji oraz ograniczają osiadanie i odkształcanie budynku. Wybierając materiały budowlane, musimy pamiętać o najważniejszej kwestii, jaką jest wytrzymałość na ściskanie, określa się ją za pomocą parametru liter oraz cyfr. Dodatkowo musimy zwrócić jeszcze uwagę na klasę konsystencji oraz ekspozycji. Im liczba jest większa, tym mieszanka jest bardziej płynna. Najczęściej wybierany jest beton towarowy w klasie C16/20 (dawniej B20) oraz beton C20/25 (wcześniej beton B25), powszechnie stosuje się je do budowy fundamentów (stopy, ławy, płyty fundamentowe) oraz ścian, słupów, posadzek czy schodów.

Szukasz wysokiej klasy betonu z gruszki? Czy może chcesz poznać, ile wynosi cena betonu Bielsko? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy.

Beton posadzkowy oraz towarowy w Bielsku Białej i okolicy

Zamów wysokiej klasy beton architektoniczny w Bielsku Białej.

  • Beton posadzowy oraz podsypki
  • Beton towarowy
  • Klasy betonu od C8/10 do C35/45
beton architektoniczny Bielsko, cena betonu Bielsko

Aby poszerzyć swoją bazę wiedzy, sprawdź również inne artykuły: